Kada ste roditelj, informacije i saveti dolaze sa svih strana – prijatelji, porodica, mediji, internet i profesionalci. Važno je biti otvoren za ideje, ali svoje odluke zasnivati na pouzdanim informacijama.
Ako nađete informacije na internetu, uverite se da su pouzdane.
Društveni mreže mogu biti odličan način za razmenu iskustava sa porodicom i prijateljima i mesto na kome ćete pronalaći neophodno ohrabrenje i podršku. To može biti i mesto gde se ocenjuju i kritikuju roditelji. Ako se to dogodi, razmislite o tome da li želite da budete uključeni.
Budite dovoljno jaki da kažete da ne znate nešto i da tražite informacije i savete. Ako prvo mesto na kojem potražite savet nema ono što vam je potrebno, budite uporni i nastavite dok ne pronađete nešto što vam pomaže.
Saznajte o stadijumu razvoja vašeg deteta i kako možete zadovoljiti njegove potrebe. Nastavite da učite o svakoj fazi dok vaše dete odrasta. Zapamtite da je svako dete drugačije i morate se prilagoditi promenjivim potrebama vašeg deteta.
Možda je baš Kutak za roditelje koji rastu sa svojom decom mesto od kojeg treba da počnete!
Napišite nam u inbox pitanje ili problem koji imate i dobićete odgovor ili savet od diplomiranog pedagoga.
Zapamtite: Tražite pomoć od drugih, ali nastavite da verujete u sebe!
Postavljanje granica: Zašto je važno za decu i roditelje
Postavljanje granica u vaspitanju je ključni aspekt roditeljstva koji pomaže deci da razviju osećaj sigurnosti, samopouzdanja i emocionalne stabilnosti. Međutim, mnogi roditelji se suočavaju sa